Moduland Building OÜ toodab puitogaplaatferme vastavalt CE-standardile

Fermide tootmine käib vastavalt tellija soovidele, pakkudes neid maksimaalse pikkusega kuni 30 m. Fermide projekteerimiseks kasutame spetsaalselt fermide ja Posi-Jost talade projekteerimiseks mõeldud programmid: RoofCon / TrussCon. Meil on oma projekteerijad, kes on tehase kontoris alati olemas, et abiks olla nii klientidele kui ka tootmisele. Projekteerijad on valmis väljakutseteks, et lahendada ära ka kõige keerulisem katusekonstruktsioon. Tehases valmistatud ogaplaatfermid võimaldavad majakatuse kiire ja soodsa püstituse.

Fermide valmistamisel kasutame ainult kuivatatud, nelikanthööveldatud ja tugevussorteeritud okaspuitu, klassiga C24 .Ühendamiseks kasutame (MiTek) ogaplaate.  Fermid valmistatakse spetsiaalse ogaplaatpressi abil kuivas ruumis.

Fermid seome omavahel kinni spetsiaalse lindiga ning ladustame neid mõistliku suurusega pakkides.

Miks eelistada ogaplaatidega liidetud ferme ja konstruktsioone?

Ogaplaatferme saab kasutada nii katustes, lagedes kui ka põrandate ehituses!

 1. Fermid projekteeritakse tunnustatud projekteerija poolt spetsiaalse programmi abil. Niimoodi on võimalik pakkuda praktilisi ja paindlikke lahendusi erinevatele katusekonstruktsioonidele. Programm arvestab kõikide vajalike koormustega: lumi, katusekate, soojustus, laekonstruktsioon jne.
 2. Fermide valmistamisel kasutatakse tunnustatud tööstusmeetodeid ja seadmeid.
 3. Materjalide pealt on võimalik saavutada kuni 30% kokkuhoidu, võrreldes traditsioonilisel viisil ehitatud katusega.
 4. Kiire ja lihtne montaaž, katusefrmide paigaldus on väga kiire võrreldes katusekonstruktsiooni ehitamisega objektil.
 5. Minimaalsed nõuded ehitusplatsi- ja tööliste kvalifikatsioonile. Kiire paigaldus ja vähene tööjõukulu mõjub hästi ehituseelarvele.
 6. Töödeks ei ole eritehnikat vaja. Reeglina ferme transportival autol on olemas ka kraana, millega saab fermid tõsta korraga või üksaaval müürile.
 7. Ehitus- ja paigaldustööd on puhtad.
 8. Vahelagede sisse on lihtne paigaldada elektrijuhtmeid, ventilatsiooni-,   kanalisatsiooni-, kütte- ja veetorusid.
 9. Märgatav kokkuhoid nii tööde ajas kui maksumuses, samuti on kasutatav puidu paht oluliselt väiksem. Fermidest projekteeritud katustel kus jõud toetuvad ja tasakaalustavad teineteist, saavutatakse palju suurem tugevus ja väiksem materjali kulu.

Täpsemat infot fermide käsitlemise ja paigalduse kohta vaata Moduland Building OÜ FERMIDE KÄSITLEMISE JA PAIGALDMISE JUHEND

Katusesarikad X-Rafterikatusesüsteem

 • Euroopa standarditele vastav soojuspidavus ja raskekaalunõudeid täitev uudne katusesüsteem;
 • MiTeki Posi-Strut™-i tehnoloogia tagab katusepaneelide kerguse ja teeb nende paigaldamise lihtsaks;
 • U-väärtus – 0,10-0,15 W/m²K;
 • Süsteem toimetatakse objektile katusepapi ja rõhtlattidega kaetuna, et tagada kiiresti katuse veekindlus.

I MiTeki Posi-Joist™-i põrandasüsteemil põhineva Posi X-Rafteri katuse tööplatvormi tasasus tagatakse laserloodide abil.

II Külge monteeritakse lameda ülaosaga otsaseinapaneelid, milles paiknevad laepaneelide paigalduspesad. Otsaseinapaneelide otsad tehakse parajaks katuse mõõtmetele.

III Paigaldatakse kandev laepaneelid, paika seatakse puitkarkassist madalseinad, et pakkuda Posi katusefermidest sarikatele teist tugipunkti.

IV Paigaldatakse otsaseina tipupaneelid, kasutades kandvat lage turvalise tööplatvormina.

V Paigaldatakse katusesarikad, mis kinnitatakse tugede külge. Posi katusesarikad isoleeritakse tootmispaigas.

VI Posi- Katusesarikate alumine külg kaetakse OSB-plaadiga vaid ruumialas.

VII Süsteemi saab lihtsasti luua katuseaknaid ning avasid.

VIII Isolatsioonimaterjali kulud on väiksemad kui konkureerivatel süsteemidel, sest pööning on kujundatud külmaks alaks, mis vähendab maja energiatarvet.

IX Võtke meiega ühendust, et saada lisateavet selle kohta, kuidas saada setrifitseeritud katuseferme.

I X-Rafteri katusefermide süsteem sobib ideaalselt kasutamiseks kitsa otsaseinaga viilkatusega majades. See ehitatakse valmis lameda ülaosaga kandvatest otsaseinapaneelidest, mis paigaldatakse tehases valmistatud Posi-Joist™-i põrandapaneelidele.

II Kahe kandva otsaseinapaneeli vahele paigaldatakse X-Rafteri katusesarikate süsteem, seejärel monteeritav kandev laepaneel koos tugiprussidega, mis kannavad X-Rafteri sarikaid.

III Seejärel tõstetakse paika eelnevalt isoleeritud katusesarikad.

IV Posi-Joisti paneelpõrand ja kandvad katusepaneelid moodustavad kaks turvalist tööplatvormi, eeldusel, et paigaldustöölised kannavad sobivaid turvarakmeid.

V Seejärel langetatakse paika otsaseina tipupaneelid, mis sulgevad külma katuseruumi eelisoleeritud katusepaneelide kohal.

VI X-Rafteri katusesarikate süsteem võimaldab tuule- ja veekindla katuse saavutada mitme päeva asemel vaid mõne tunniga ning selles on tervishoiu ja ohutusega seotud eelised ühendatud kõigi puitkonstruktsioonide tehasetootmise eelistega.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust Moduland Building OÜ-ga.

KÜSI HINNAPAKKUMIST